همیشه از مادرها و عشق و محبت‌های آنها صحبت می‌شود؛ غافل از این‌که پدرها هم نقشی مهم و تاثیرگذار در خانواده دارند که اگر به خوبی ایفا نشود، فرزندان را با مشکلاتی جدی مواجه خواهد کرد، اما تا به حال با خودتان فکر کرده‌اید یک پدر خوب چه وظایفی بر عهده دارد و چه کارهایی را باید انجام دهد؟ اگر تا به حال به این موضوع دقت نکرده‌اید و نقش پدر برایتان چندان مهم نبوده است، باید بدانید متخصصان می‌گویند پدر وظایفی مهم و حیاتی برعهده دارد که اگر بتواند آنها را به درستی انجام دهد، کمک بزرگی به موفقیت خانواده کرده است.


 اول از همه یادتان باشد با این‌که پدر بودن مسوولیت بزرگی است، اما سرشار از اتفاقات شاد و سرگرم‌کننده هم خواهد بود. بنابراین به بچه‌ها نشان دهید از این‌که پدرشان هستید لذت می‌برید.

اغلب پدرها فرصت بودن کنار فرزندانشان را از دست می‌دهند و خیلی راحت، به بهانه کار زیاد از آنها دور می‌شوند، اما باید بدانید زمانی که شما از فرزندتان دور می‌شوید و شانس بودن کنار او و حرف زدن با او را از دست می‌دهید، هیچ وقت این فرصت مجدد تکرار نخواهد شد. در ضمن، باید به این نکته هم دقت داشته باشید که اگر در دوران کودکی رابطه‌ای مثبت و صمیمی با فرزندتان ایجاد نکنید، وقتی سنش بیشتر می‌شود نیز نخواهید توانست به راحتی با او رابطه خوبی داشته باشید؛ سنینی که فرزندتان هنوز به کمک‌های شما احتیاج دارد ولی نمی‌تواند رابطه‌ای موفق با شما برقرار نماید.

سعی کنید همیشه مربی فرزندتان باشید، اما نه فقط با نصیحت کردن و حرف زدن، بلکه باید در عمل به او نشان دهید رفتار خوب چیست و چگونه باید در زندگی انسان خوبی بود؛ می‌توانید مقابل فرزندتان درباره موضوعی خاص تصمیم بگیرید و برایش توضیح دهید این تصمیم چه نتایجی خواهد داشت. همچنین می‌توانید درباره تصمیماتی که در گذشته گرفته‌اید، با او صحبت کنید و دلیل آن را برایش توضیح دهید. در ضمن باید از او نظرش را بپرسید و با او درباره تصمیم‌تان صحبت کنید.

محبت کردن و نشان دادن عشق و علاقه برای بعضی از پدرها کاری دشوار است؛ این گروه از افراد نمی‌توانند به راحتی محبت‌شان را به بچه‌ها نشان دهند، اما فراموش نکنید مهربان بودن با بچه‌ها نشان دهنده عشق و علاقه شماست و علاوه بر این، با این کار به فرزندتان می‌آموزید مهربان‌تر باشد و این محبت را به دیگران نشان دهد.

wikihow.com


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: والدین


تاريخ : ۱۳٩٠/۱٢/۱٧ | ۳:٠٦ ‎ب.ظ | نویسنده : مدیریت دبستان | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.