معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت : تمام کشورهای دنیا ، امروزه مسیر توسعه و گسترش عدالت را در توسعه آموزش و پرورش ابتدایی می دانند.

 به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، قربان در گردهمایی معاونان آموزش ابتدایی در مرکز آموزشی رفاهی شماره یک مشهد مقدس اظهار کرد: امروزه حتی فقیرترین کشورها، با تمام کاستی هایی که دارند، راه خروج از بحران خود را در توجه و توسعه آموزش ابتدایی می بینند.

 وی توجه به ساحت های شش گانه تعلیم و تربیت را لازمه رشد همه جانبه کودکان دانست و افزود: عوامل زیادی از جمله ؛ خانواده، مدرسه، همسالان، رسانه های جمعی، باورهای عمومی، نهادها، مساجد، تکایا و ...بر تربیت دانش آموزان تاثیر گذارند و در این راستا باید برنامه ریزی های هماهنگی صورت گیرد.

قربان انسداد مبادی ورودی بیسوادی را اولویت نخست سیاست ها و برنامه های معاونت آموزش ابتدایی برشمرد و تصریح کرد: توجه به باسواد نمودن افراد بزرگسال برای به صفر رساندن بیسوادی باید مدنظر باشد.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد:بر اساس تفاهم نامه های صورت گرفته با استان ها و برش سالانه برنامه راهبردی معاونت که منطبق بر سند تحول بنیادین است، برنامه های سالانه هر استان باید تبیین گردد.

وی در پایان به مواردی نظیر ؛ خودارزیابی از برنامه های استانی، توجه به جایگاه گروه های درسی، گسترش جشنواره جابربن حیان در تمام مدارس ابتدایی بویژه مدارس شاهد، هیات امنایی و غیردولتی، تقویت و ترویج کتابخوانی، توسعه کتابخانه ها و نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی، ترویج سبک زندگی اسلامی- ایرانی و.... تاکید کرد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: والدین , مطالب معلمان , مطالب مدیریتی


تاريخ : ۱۳٩۱/۱٠/۱ | ٥:٥۱ ‎ب.ظ | نویسنده : مدیریت دبستان | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.