قطعاً زمانی که پدر و مادر با هم دعوا می‌کنند، بدترین و سخت‌ترین لحظات برای کودک است.

 این بحث را تمام کن»، «تو بازم داری اشتباه می‌کنی»، «حق نداری درباره چیزی که نمی‌دونی، حرفی بزنی»، «ساکت باش» و...

وقتی اعضای خانواده کنار هم زندگی می‌کنند، شنیدن این عبارت‌ها خیلی هم عجیب و بعید نیست؛ فقط باید بدانیم در هر شرایطی، چطور باید برخورد کرد تا کسی ناراحت نشود.

البته، بچه‌های خانواده معمولاً بیشتر از بقیه اذیت می‌شوند؛ آن‌ها نمی‌دانند در مقابل دعواهای پدر و مادر باید چه کار کنند و ممکن است ناراحت، عصبانی و حتی خجالت‌زده شوند.

اما با وجود احساسات مختلف، همه آن‌ها فقط یک چیز می‌خواهند و آن تمام شدن بحث و مشاجره است.

وقتی مامان و بابا قهر می‌کنند

قطعاً زمانی که پدر و مادر با هم دعوا می‌کنند، بدترین و سخت‌ترین لحظات برای کودک است. یادتان باشد همه افراد و حتی کسانی که عاشق یکدیگر هستند نیز با هم بحث می‌کنند و اختلاف نظر دارند. به همین دلیل بچه‌ها متناسب با سنشان باید قبول کنند که دعوای پدر و مادر به معنی جدایی از یکدیگر و طلاق گرفتن نیست. برای همین خوب است گاهی به کودک یادآوری کنید که او هم با خواهر یا برادرهایش دعوا می‌کند و خیلی زود از یادش می‌رود؛ پس دعوا و مشاجرات پدر و مادر هم جدی نیست و به زودی همه چیز حل می‌شود.

البته در مورد بچه‌های بزرگ‌تر، بهتر است آن‌ها با پدر و مادرشان صحبت کنند و بگویند در چنین شرایطی چه حسی دارند. گاهی، پدر و مادر اصلاً متوجه نمی‌شوند که با این کار، تا چه حد کودک را اذیت می‌کنند و موجب ناراحتی او هستند.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها:


تاريخ : ۱۳٩۱/۸/۱٠ | ۱۱:٢٤ ‎ب.ظ | نویسنده : مدیریت دبستان | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.