جام جم آنلاین: وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه طرح 3ـ3ـ3ـ3 کار جدیدی نیست بلکه ادامه اجرای طرح 3ـ3ـ6 است، گفت: مرحله دوم طرح 3ـ3ـ6 سال آینده کلید می‌خورد

 به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت،حمیدرضا حاجی‌بابایی، وزیر آموزش و پرورش  در خصوص ساختارهای جدید آموزشی که موسوم به "3ـ3ـ6" و "3ـ3ـ3ـ3" است و قیاس آن توسط برخی افراد با سیستم‌های‌ فوتبال و تمسخر این موضوع، اظهار داشت: این موضوع را منفی نمی‌دانم، اینکه ساختار جدید آموزشی مشهور شود و در ذهن‌ها جا بیفتد، چیز بدی نیست.

وی ادامه داد: بحث "3ـ3ـ6" موضوعیت ذاتی ندارد بلکه به دلیل کار دیگری انجام می‌پذیرد یعنی برنامه ما، ابتدایی محور است؛ در اصل سندمان نیز ابتدایی محور است.

حاجی‌بابایی اضافه کرد: ما باید به سمتی حرکت کنیم که دوره ابتدایی را تقویت کنیم و شاکله شخصیت دانش‌آموز در سن 12 سالگی به خوبی شکل بگیرد و آن چیزهایی که مدنظر داریم اعم از شخصیت‌سازی، شناخت خانواده، جایگاه خانواده و اجتماع، اهل تفکر و خلاقیت بودن و اندیشیدن را در دانش‌آموز نهادینه کنیم.

وی با بیان اینکه مفاهیم ذکر شده را در دایره 5 ساله نمی‌توانیم جای دهیم، گفت: دلیل اینکه ساختار 6 ساله را انتخاب کردیم، جا دادن محتوا در آن بوده است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه 6 ساله شدن دوره ابتدایی یک امر پرورشی و سپس آموزشی است، عنوان کرد: 6 ساله شدن دوره ابتدایی پرورشی است زیرا در دوران اولیه مدرسه، رابطه دانش‌آموز با معلم، مدرسه و خانواده با مدرسه بسیار قوی است و فضا برای شکل‌گیری شخصیت به خوبی مهیاست.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: والدین , مطالب معلمان , مطالب مدیریتی , اطلاع رسانی


تاريخ : ۱۳٩۱/٦/٧ | ۱۱:٥٢ ‎ق.ظ | نویسنده : مدیریت دبستان | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.