وزیر آموزش و پرورش  گفت: بیش از 90 درصد مدارس کشور در نوبت صبح تشکیل می‌شوند و برای تحقق این امر برای اول مهر ساعت فعالیت مدارس را ساماندهی کرده ایم.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، حمیدرضا حاجی‌بابایی، وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در سال تحصیلی جدید بیش از 90 درصد مدارس کشور در نوبت صبح تشکیل می‌شوند، اظهار داشت: در آموزش و پرورش تلاش شده است تا دانش‌آموزان به جای تحصیل در نوبت عصر بتوانند در نوبت صبح تحصیل کنند.

وی با تأکید بر مخالفت خود بر تحصیل دانش‌آموزان در نوبت عصر مدارس، ادامه داد: اگر بر یک‌نوبته بودن مدارس تأکید نداشتم، اکنون برای ایجاد پایه ششم ابتدایی نیز هیچ مشکلی نبود چرا که از نوبت عصر مدارس می‌توان به راحتی استفاده کرد اما معتقدم که بهترین زمان تدریس در نوبت صبح است.

وی از ساماندهی ساعت مدارس خبر داد و گفت: بر اساس سند تحول آموزش و پرورش که به «ساماندهی حجم کتب درسی، روزها و ساعات» اشاره شده است، آموزش و پرورش گام‌های بلندی را برداشته است.

حاجی‌بابایی به تولید محتوای کتب دوم و ششم ابتدایی اشاره کرد و افزود: تولید محتوای این کتب بر اساس سند تحول آموزش و پرورش است و تا شش سال آینده تمام کتب درسی در این راستا تغییر می‌کند.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: والدین , مطالب معلمان , مطالب مدیریتی


تاريخ : ۱۳٩۱/٥/۱۳ | ٦:٤٩ ‎ب.ظ | نویسنده : مدیریت دبستان | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.