به گزارش روز سه شنبه جام جم آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، فاطمه قربان با بیان اینکه خانواده ها هیچ نگرانی برای آغاز سال تحصیلی جدید نداشته باشند، افزود: امسال با توجه به اجرای نظام جدید آموزشی - 6.3.3 - ساماندهی نیروی انسانی و فضای آموزشی در استان ها در حال شکل گیری است و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

وی اظهار داشت: امسال برای اولین بار ساماندهی نیروی انسانی و فضای آموزشی به گونه ای انجام می شود که تراکم و یا مازاد نیرو در هیچ یک از مناطق آموزش و پرورش وجود نداشته باشد.

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه اضافه شدن یک میلیون و 150 هزار نفر دانش آموز به آمار دانش آموزان دوره ابتدایی مشکلی را از نظر فضای آموزشی ایجاد نمی کند، یادآور شد: همه ساله حدود 12 میلیون و 800 هزار نفر دانش آموز در سیستم آموزشی به تحصیل می پردازند که تاکنون پنج میلیون و 700 هزار نفر از آنان در دوره ابتدایی و مابقی در دوره متوسطه حضور داشتند.

قربان با تاکید براینکه با توانمندی ها و پتانسیل هایی که در استان ها وجود دارد، کلاس های مورد نیاز برای استقرار نظام جدید آموزشی فراهم خواهد شد، خاطر نشان کرد: با بهره برداری از فضاهایی که بلااستفاده است می توان کمبود فضاهای آموزشی را مرتفع کرد.

وی با یادآوری اینکه هم اکنون آمار مدارس و دانش آموزان دوره ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان در استان ها مشخص شده است، گفت: حتی ابلاغ انشایی معلمان ابتدایی هم صادر شده است.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: والدین , مطالب مدیریتی , مطالب معلمان


تاريخ : ۱۳٩۱/۳/۳٠ | ٢:٥٧ ‎ب.ظ | نویسنده : مدیریت دبستان | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.