گودرز شاه‌مرادی معاون پشتیبانی دفتر مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش گفت:

مدارس غیرانتفاعی باید بتوانند ظرفیت‌های حقیقی خود را بشناسند و آنها را با کم‌ترین زمان و کم‌ترین هزینه به دانش‌آموزان انتقال دهند.

وی فعالیت‌های فرهنگی را به چند دسته تقسیم کرد و هنجارها، ارزش‌ها، عقاید، باورها و نمادها را از جمله آنها دانست و خاطرنشان کرد: وظیفه آموزش و پرورش این است که هم میراث گذشتگان را حفظ کند و هم در حال تحول و نوآوری باشد.

معاون پشتیبانی دفتر مدارس غیر دولتی وزارت آموزش و پرورش کشور تأکید کرد: شایسته است نام مدارس غیرانتفاعی یا غیردولتی را به مدارس مردمی تغییر دهیم و هرچه بیشتر در راه گسترش و توسعه این مدارس گام برداریم.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های آموزشی و پرورشی بسیار سخت و حساس است، گفت: اینکه امروز بتوانیم از فعالیت‌های مدارس غیرانتفاعی جمع‌بندی مفیدی داشته باشیم، بسیار مشکل است، زیرا حیطه فعالیت آموزشی بسیار گسترده است.

این مقام مسئول اظهار کرد: اگر به صورت کلی بخواهیم آموزش و پرورش را در تمام جهان ریشه‌یابی کنیم به این نتیجه می‌رسیم که آموزش و پرورش پیش از انقلاب صنعتی یک نهاد مردمی بود و توسط مردم اداره می‌شد، اما بعد از انقلاب صنعتی دولت‌ها وارد عرصه آموزش و پرورش شدند، زیرا آموزش و پرورش یک موضوع امنیتی و حکومتی است هر چند امروز اکثر کشورهای جهان به این نتیجه رسیده‌اند که این رسالت مهم باید توسط مردم انجام شود.

وی مهم‌ترین مشکل آموزش و پرورش را در گذشته سلیقه‌محور بودن و بی‌برنامه بودن بیان کرد و افزود: تاکنون آموزش و پرورش از کارهای سلیقه‌ای و بی‌برنامه بسیار ضربه خورده است اما امروز آموزش و پرورش به سمت برنامه‌ریزی‌های دراز مدت حرکت می‌کند.

شاه‌مرادی عنوان کرد: ظرفیت‌های مدارس غیرانتفاعی در امر آموزش و پرورش بسیار زیاد است و مسئولان باید از این ظرفیت‌ها بیشتر استفاده کنند.

وی ادامه داد: در بحث فضاهای آموزشی در آموزش و پرورش کارهای فراوانی صورت گرفته است و آموزش و پرورش به دنبال تأمین بیشتر فضاهای آموزشی است.

گودرز شاه‌مرادی با تأکید بر اینکه مدارس غیر انتفاعی در کشور از اتحاد و همدلی خوبی برخوردار نیستند و تاکنون نتوانسته‌اند به خوبی فعالیت‌های مفیدشان را انعکاس دهند، تصریح کرد: آموزش و پرورش در سال جاری برنامه‌های زیادی دارد و ایجاد فضاهای آموزشی از مهم‌ترین این برنامه‌هاست.

این مقام مسئول گفت: منابع انسانی در آموزش و پرورش بسیار مهم و حساس است مدیران مدارس باید در جذب، نگهداری و آموزش نیروی انسانی بسیار دقت کنند و حقوق نیروی انسانی خود را به صورت کامل پرداخت کنند.

معاون پشتیبانی دفتر مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش کشور تأکید کرد: مدارس غیرانتفاعی در جذب نیروی انسانی مدرک‌گرا نباشند و نیروی انسانی کارامد و مفید را از طریق برگزاری آزمون جذب کنند.

وی مدارس غیر انتفاعی را برای کسب موفقیت‌های بیشتر از استفاده از امکانات هوشمند توصیه کرد و افزود: اگر نان شب هم برای خوردن نداشتید مدارس خود را هوشمند کنید که نتیجه آن بسیار مفید است.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: والدین , مطالب معلمان , مطالب مدیریتی


تاريخ : ۱۳٩۱/٢/٢٩ | ٤:٥۱ ‎ب.ظ | نویسنده : مدیریت دبستان | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.